poniedziałek, 22 lipca 2013

Szampon Khadi Shikakai

Khadi to nie tylko marka wywodząca się z Indii, ale również rodzaj filozofii wywodzący się z czasów działalności Mahatmy Gandhiego, u której podstawy leżała wolność i powrót do natury. Kosmetyki Khadi do pielęgnacji włosów, twarzy i ciała zachowują zalecenia ajurwedy, która traktuje umysł ciało i ducha jako jedno, a w naturze znajduje odpowiedź na codzienne potrzeby lecznicze i pielęgnacyjne. 
Bombay Bazaar      

Khadi to także państwowe przedsiębiorstwo, które aktywizuje zawodowo różne obszary społeczne m.in. ludność wiejską, dba o rozwój małych przedsiębiorstw oraz promuje samozatrudnienie. Firma ta działa zgodnie z zasadami Fair Trade czyli Sprawiedliwego Handlu, który wspiera drobnych rzemieślników, wytwórców, rolników. 

Kosmetyki Khadi to przede wszystkim specjalistyczne receptury opracowane przez ekspertów w dziedzinie Ajurwedy, naturalne składniki - zioła i olejki oraz najwyższa jakość, gwarantująca dobroczynny wpływ na urodę.

Opis producenta
Khadi Shikakai szampon do włosów formuła ajurwedyjska
Naturalny szampon kondycjonujący do wszystkich rodzajów włosów. Stosowanie tego szamponu pomoże Ci łatwiej zwalczyć problem wypadania włosów i powracającego łupieżu, gdyż został on przygotowany zgodnie z założeniami ajurwedy! Szampon ułatwia zapuszczanie zdrowych i mocnych włosów. Zawiera ajurwedyjskie zioła, które mają udowodnione i cenione działanie lecznicze i pielęgnacyjne.


Moja opinia

Opakowanie - plastikowa butelka o pojemności 210 ml. Dzięki temu, że jest przeźroczysta dokładnie widzimy ile jeszcze kosmetyku w niej zostało. Zamykana na "klik", z bardzo wygodnym dozownikiem, dzięki któremu nie wylewa się zbyt dużo płynu. Opakowanie jest bardzo trwałe i wygodne. Zapach - ziołowy, średniointensywny, bardzo podobają mi się tego typu aromaty.
Konsystencja i kolor - szampon ten nie należy do najgęstszych, jest to dość rzadka ciecz w kolorze intensywnej czerwieni (po rozlaniu na talerzyk kolor jest mniej intensywny, zbliżony do malinowego).
Stosowanie - niewielką ilość szamponu nanieść na mokre włosy i masować, następnie spłukać, w razie potrzeby czynność powtórzyć. Używanie tego szamponu jest na tyle przyjemne, że zdarzało mi się korzystać z wariantu drugiego - myłam włosy raz za razem :) 
Cena - 34 zł / 210 ml 
Niestety cena nie należy do najniższych, warto jednak podkreślić, że szampon ten (mimo tego, że jest dość rzadki) jest bardzo wydajny! Myję włosy co drugi dzień i zużyłam do tej pory ok. połowy butelki. Zatem warto :)
Efekty po stosowaniu - używam tego szamponu od około miesiąca i muszę przyznać, że jestem pozytywnie zaskoczona jego działaniem. Włosy są naprawdę miękkie i błyszczące. Kosmetyk ten przede wszystkim świetnie myje (bo przecież takie jest zadanie szamponu). Nie podrażnia skóry głowy. Co do zwalczania problemu wypadania włosów i łupieżu, nie mogę się wypowiedzieć, ponieważ nie borykam się z tego rodzaju przypadłościami. 

Ocena 5/5
Po prostu nie ma się do czego przyczepić :) 
Gorąco polecam ten szampon!

Podziękowania dla Bombay Bazaar za bardzo miłą współpracę i przekazanie produktu do przetestowania.

Fakt otrzymania produktu w ramach współpracy w żaden sposób nie wpłynął na moją recenzję.

3 komentarze:

  1. Hej kochana! Zapraszam Cię na moje rozdanie z okazji powrotu. Do wygrania duża paczka produktów Essence! A wystraczy tylko komentarz. Pozdrowienia http://lllilian.blogspot.com/2013/07/rozdanie-z-okazji-mojego-powrotu-takze.html

    OdpowiedzUsuń
  2. ciekawy szampon. nigdy nie miałam nic od khadi :)

    OdpowiedzUsuń
  3. ale superowy:D Pewnie, że bym chciała :)

    OdpowiedzUsuń